Çorum Mercek Haber

Nadık sakinleri ‘neşter’ bekliyor

Nadık sakinleri ‘neşter’ bekliyor

Bahçelievler Mahallesi Dumlupınar Cadde ve sokaklardaki (Nadık mevkii) çapraz yapılaşma neticesinde burada oturan insanlar, son derece sağlıksız koşullar altında farelerle beraber yaşamak zorunda.

Çorum’un en eski yerleşim birimlerinden birisi olan ve aynı zamanda kent merkezine yürüme mesafesiyle 20 dakika uzaklıkta bulunan Nadık’ta vatandaşlar, İmar Kanunu’nun 18’inci maddesinin uygulanmasını istiyor.

En fazla 3 kat izni verilen, parsellerin ise çapraz olarak iç içe olmaları nedeniyle sağlıksız bir görünüm teşkil eden Nadık’ta yurttaşlar, evlerini boşaltarak kiraya çıkarken, boş yapılar ise tinercilerin mekânı oluyor.

Yaşanan durumu yerinde inceleyen Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Hasan Kızıltepe, bundan 3 yıl önce semt sakinlerinden 1500’ü aşkın imza topladığını belirterek, bu imarı dönemin Belediye İmar İşleri Müdürü Yaşar Eker’e verdiğini söyledi. Aradan geçen bunca zamana kadar Belediye’den herhangi bir yanıt alamadığını kaydeden Kızıltepe, “Nadık semtine kat yüksekliği talebimizin yerine getirilmesini bekliyoruz. Burada oturanlar 40 yıldır arsalarını daire karşılığı verip evsizlikten kurtulmanın derdinde” dedi.

Nadık semtine yeniden imar 18 uygulamasının yapılması gerektiğinin altını çizen Kızıltepe, imarda verilen sokak yollarının genişletilmesini ve en az 5 kat çıkartılmasını talep etti.

Kızıltepe, “Burada oturan kişiler en azından 2+1’de olsa bir dairesi olup, sıcak bir yuvada oturmayı hak ediyor. Burada oturan gecekondu sahipleri evlerini terk edip kiraya çıkarken, boş kalan yapılar ise tinercilerin yuvası oldu. Nadık semtinde yaşayanlar bu durumdan ciddi anlamda rahatsız” diyerek, Çorum Belediyesi’nin Nadık’a acilen neşter vurması gerektiğini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ